VII Seminarium AI

VII Seminarium grupy badawczej Prawo i Technologia, odbyło się 18 sierpnia 2023 r. w iście letnim i wakacyjnym klimacie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W związku z tym, iż jesień przygotowała dla nas dużo zmian dotyczących zarówno regulacji prawnych dot. AI jak i wprowadzi nowe rozwiązania AI na rynki światowe, podczas spotkania podsumowaliśmy ostatnie miesiące rozwoju sztucznej inteligencji.

W Seminarium pt. „AI w środku lata …” wprowadził nas Marek Kapturkiewicz z Innovation Nest wraz z Różą Szafranek z HR Hints.

Omówiliśmy światowe raporty dot. badań nad sztuczną inteligencją, w tym raport Technology Trends Outlook 2003 czyli najnowsze coroczne badanie McKinsey Global Survey dotyczące obecnego stanu sztucznej inteligencji. Ponadto dyskutowaliśmy nad gotowością organizacji na rynkach europejskich i światowych na transformację cyfrową i zmiany jakie wprowadzi sztuczna inteligencja posiłkując się raportem Nimble Humanize Work – organizacji która na co dzień koncentruje się na pomaganiu organizacjom i ich zespołom w efektywnej i wydajnej współpracy, zarządzaniu i wykonywaniu ich pracy przy wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji.

Kolejnym punktem naszego spotkania było omówienie i podsumowanie konferencji AI World Show w Dubaju, na której o rozwiązaniach sztucznej inteligencji nowej generacji mówili światowi liderzy zajmujący się AI.

Ostatnim tematem była dyskusja nad badaniem wpływu sztucznej inteligencji na praktyki związane z zasobami ludzkimi oraz dyskusja o tym jak sztuczna inteligencja może pomóc i zaszkodzić obszarowi HR. Swoimi spostrzeżeniami dzieliła się z nami Róża Szafranek.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym prelegentom oraz wszystkim uczestnikom seminarium za to ciekawe i jakże wartościowe spotkanie.

Do zobaczenia na kolejnym jesiennym seminarium!