Przełomowa kara nałożona przez Federalną Komisję Łączności – pierwszy w historii mandat za zaśmiecanie kosmosu. Dlaczego jest to tak istotne z perspektywy rozwoju i innowacji w obecnych czasach?
Dzisiejsza publikacja traktować będzie o przełomowym mandacie za zanieczyszczanie… kosmosu. Tak!
Również tam zaśmiecanie przestrzeni jest zagrożone otrzymaniem dotkliwej kary pieniężnej. To przełom w rozwoju i innowacji! Krok podjęty przez Federalną Komisję Łączności to z całą pewnością słuszny kierunek działania w drodze do czystej przestrzeni kosmicznej oraz zwiększania bezpieczeństwa eksploracji kosmosu. To właśnie kosmo-śmieci będą mogły być przyczyną katastrof w kosmosie. Dodatkową (jeżeli nie dominującą kwestią), jest sam fakt zachowania w czystości przestrzeni kosmicznej bez naszego ludzkiego produktu – śmieci, które (niestety) na Ziemi są praktycznie w każdym zakątku globu.
Kara nałożona przez Federalną Komisję Łączności – krótko o przełomowych momencie w historii czystości kosmosu.
W tym miejscu należy wyjaśnić na kogo została nałożona kara finansowa oraz w jakiej wysokości. Federalna Komisja Łączności nałożyła karę w wysokości 150 000 dolarów, spółkę Dish Network. Przybliżyć należy również, za co została ukarana firma Dish Network. Problem stanowił pozostawiony w przestrzeni kosmicznej przez firmę, stary satelita, którego firma już nie używała. Pozostawienie takiego obiektu na orbicie okołoziemskiej to zanieczyszczenie tej przestrzeni, ale również stworzenie realnego zagrożenia dla zdrowia i życia innych załóg, które mogą zderzyć się z tym obiektem. Kara wydaje się i tak dość niska, w kontekście tego jakimi funduszami dysponują spółki, które decydują się eksplorować kosmos.
Dobry krok w kierunku zachowania czystości w przestrzeni kosmicznej.
To słuszny mandat, który powinien okazać się wystarczająco silnym argumentem do tego, aby zaprzestać zaśmiecania zarówno Ziemi oraz przestrzeni kosmicznej. Podmioty odpowiedzialnego za produkcję różnego rodzaju produktów powinny przynajmniej w ułamkowej części być odpowiedzialne za generowane w ten sposób śmieci. Jedyne co może powodować obawy już na tym etapie, to okoliczność czy mandat w wysokości 150 000 dolarów jest dla takich spółek jak Dish Network wystarczająco odstraszający. Przypomnijmy, że tego typu spółki posiadają ogromne budżety. Pytanie, czy procedura sprowadzenia starego satelity nie jest droższa od tego mandatu? Rozwiązaniem, które powinno być wprowadzone to mandat oraz zobowiązanie do naprawienia powstałej szkody.
Dlaczego mandat za zaśmiecanie kosmosu jest tak ważny z perspektywy rozwoju i innowacji w obecnych czasach?
Mandat za zaśmiecanie przestrzeni kosmicznej to ważny krok z perspektywy wielu aspektów. Po pierwsze jest to oficjalny komunikat,
że nie wolno tego robić i grozi za to dotkliwa kara finansowa. Po drugie ten przełomowy mandat może stać się przyczynkiem do kolejnej,
poszerzonej dyskusji na temat ochrony środowiska na Ziemi, również przez pryzmat działalności różnego rodzaju koncernów. Dodatkowo
temat ten może korzystnie wpłynąć na regulacje prawne w zakresie ochrony przestrzeni publicznej od zanieczyszczeń
w szerokim tego słowa znaczeniu. Rozwój i innowacje również mogą na tym skorzystać, gdyż przykład kosmo-śmieci otwiera
nowy rozdział w rozmowie odnośnie tego co robić, aby produkować mniej śmieci oraz co zrobić z już istniejącymi, niezliczonymi ilościami śmieci na naszej planecie.
Podsumowanie.
To z całą pewnością przełomowy moment w kierunku dążenia do zachowania czystości w kosmosie. Krok ten należy ocenić niezwykle pozytywnie. Eksploracja przestrzeni internetowej jest coraz bardziej intensywna. Mimo iż, dla przeciętych mieszkańców Ziemi podróż w kosmos jest jeszcze kwestią marzeń, należy spodziewać się, że w przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie. Warto jest dbać o tę przestrzeń, aby nie trzeba było jej czyścić na wzór naszej planety. Dodatkowo kwestia czystej przestrzeni internetowej to bezpieczeństwo dla załóg, które dokonują eksploracji tej przestrzeni. Kosmo-śmieci mogą doprowadzić do katastrof a w konsekwencji do śmierci załogi i ogromny strat finansowych.